Angel City
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


---
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Kampusz

Go down 
SzerzőÜzenet
Administrator
Admin
Administrator


Hozzászólások száma : 127
Csatlakozás ideje : 2008. Jul. 16.

Kampusz Empty
TémanyitásTárgy: Kampusz   Kampusz I_icon_minitimeSzomb. Júl. 19, 2008 4:10 pm

A Kampusz az Egyetemi negyed szíve - több mint 50 kisebb-nagyobb épületből áll. Központi épülete az Egyetem térre néz - a tekintélyt parancsoló épület klasszicista timpanon főhomlokzatával és oszlopsoraival egy ókori görög templomra hasonlít. Főbejáratához hosszú lépcsősor vezet. Ez az épület ad helyet a dékáni hivatalnak, falain belül több aula biztosít helyet az ünnepélyek számára.

A kampusz további épületei az Egyetem különböző intézményeinek és karainak adnak otthont. Ezekben vannak az előadótermek, a professzorok irodái, és itt székelnek a tanári karok. Lehetnek egy, de akár tíz emeletesek is, hatalmas lépcsőzetes, galériás előadótermekkel, vagy pár fős konzultálótermekkel. Bőven találunk kísérleti, gyakorlati helyszíneknek, kutatólaboroknak helyet adó épületeket is. Éttermek biztosítják a diákok napközbeni étkeztetését.

Az Egyetemi épületek nagy része egy helyre tömörül - ezeket magas, kovácsoltvas kerítés veszi körül több kis és nagy kapuval. Klasszicista stílus jellemzi őket és a különálló tömbök között zöld pázsit és kellemes sétálóutak alkotnak parkokat. De vannak épületek, amiket az egyetemi negyed más részein kell keresnünk.

Naponta több ezer diák fordul meg itt órákon és előadásokon. Az egyetem folyamatos, kavargó társasága állandóan változik - a hallgatók egyik óráról a másikra rohannak, ha kell a kampusz két legtávolabbi épülete közötti távolságot teszik meg egy szünet alatt.
Bármi is legyen a diák célja, az Egyetem megadja a lehetőséget, hogy elérje - azt viszont sohase várja senki hogy valaha is kiismeri a hatalmas kampusz minden folyosóját és épületét.
Vissza az elejére Go down
https://theangelcity.hungarianforum.com
 
Kampusz
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Angel City :: Városközpont :: Egyetemi negyed-
Ugrás: